top of page

Okolica i atrakcje

Plaża w Brzeźnie i molo

Znajdujące się na północnym krańcu miasta Brzeźno to najpopularniejsze gdańskie kąpielisko. Długa na ponad 200 metrów plaża to idealne miejsce dla tych, którzy od zwiedzania wolą „plażing”. Lubisz naturę? Tuż obok znajduje się Park Regana, popularne wśród Gdańszczan miejsce spacerów. Wolisz aktywnie spędzać czas? Wzdłuż plaży biegnie ścieżka rowerowa, którą można dojechać aż do Sopotu.

plaża brzeźno.jpg
stadion energa.jpg

Stadion Energa 

Stadion Energa Gdańsk to multifunkcjonalny, nowoczesny obiekt sportowy, pełniący rolę centrum biznesu, rozrywki i rekreacji. Zaprojektowany tak, by móc organizować wielkie imprezy nawet do 45 tys. widzów. Stadion można zwiedzać co stanowi niezapomniane przeżycie. 

Naturalne piękno bursztynu oraz wielowiekowe tradycje portowe Gdańska stały się inspiracją dla koncepcji Stadionu w Gdańsku Letnicy. Poszycie dachu złożonego z modułów w sześciu odcieniach koloru pomarańczowego idealnie oddaje kolorystykę bursztynu, a dźwigary konstrukcji stalowej dachu wyglądają jak wręgi statku.

Stadion Energa Gdańsk to również centrum rozrywki z Fun Areną - tor gokartowy zewnętrzny i wewnętrzny, profesjonalny tor wrotkarski, tyrolka, bungee jumping i wiele innych (https://stadionenerga.pl/atrakcje) 

gdańsk.jpg

Starówka w Gdańsku

 

Stare Miasto znajduję się w północnej części Gdańska. Dziś pełni funkcję usługowo-mieszkalną, wciąż możemy tam jednak znaleźć kilka ciekawych zabytków do obejrzenia. Ratusz Starego Miasta, Wielki Młyn, czy budynek Poczty Polskiej – miejsce walk toczonych 1 września 1939 r. - to tylko niektóre z nich. Na Starym Mieście mieszkał i pracował Jan Heweliusz – gdański astronom i matematyk.

westerplatte.jpg

Pomnik obrońców Westerplatte

 

Westerplatte to półwysep na północy Gdańska, który uważa się za symboliczne miejsce rozpoczęcia II WŚ, a także uosobienie polskiego ruchu oporu przeciw III Rzeszy. Dziś znajdziemy tam szlak turystyczny, na którym można zobaczyć liczne pomniki upamiętniające żołnierzy poległych w obronie kraju, mały cmentarzyk, ale także piękną plażę. Można się tam dostać autobusem albo tramwajem wodnym.

Muzeum II Wojny światowej

 

Otwarte na początku 2017 roku Muzeum II Wojny Światowej, to jedno z najbardziej nowoczesnych, a jednocześnie najbardziej poruszających muzeów w Polsce. Znajdziemy tam liczne eksponaty z czasów wojny, rekonstrukcje przedwojennych ulic Gdańska czy Warszawy, a także interaktywne elementy, takie jak filmy ze wspomnieniami uczestników wojny. Zwiedzenie całego muzeum może zająć nawet kilka godzin, dlatego warto wybrać się tam jak najwcześniej.

4025_muzeum-ii-wojny-swiatowej.jpg
ECS-zdj-cia-ecs-promo-053_zoom.jpg

Europejskie Centrum Solidarności

 

Europejskie Centrum Solidarności to nowoczesna instytucja kulturowa, która upamiętnia jedno z najważniejszych wydarzeń w polskiej historii – zwycięstwo Solidarności i upadek komunizmu. Stała wystawa przedstawia historię Solidarności, ale również innych ruchów opozycyjnych Europy Środkowo-Wschodniej. Możemy tam znaleźć multimedialne atrakcje, oryginalne elementy wyposażenia Stoczni Gdańskiej, czy tysiące archiwalnych materiałów.

Ulica Mariacka

 

Przez wielu turystów uważana za najpiękniejszą uliczkę w Gdańsku, ulica Mariacka jest położona w centrum miasta, w pobliżu Długiego Targu. Z jednej strony jest zakończona Motławą, z drugiej zaś pięknym kościołem Mariackim. Większość budynków posiada charakterystyczne dla architektury Gdańska przedproża – czyli parterowe tarasy. Najważniejszą atrakcję stanowią jednak lokalne sklepiki.

mariacka.jpg
Zoo.jpg

Ogród zoologiczny w Oliwie

 

Oliwskie ZOO położone jest w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym. Położone jest ono w naturalnym lesie i otoczone wzgórzami na powierzchni ponad 120 hektarów. jest największym ogrodem zoologicznym w Polsce. 

bottom of page